Lähitori Iso-Heikin teemana Ikääntyvän lisäravinteet
06hel13:0016:00Lähitori Iso-Heikin teemana Ikääntyvän lisäravinteet

Tapahtuman tiedot
klo 13 Luento: Ikääntyvän lisäravinteet Farmaseutti Maarit Horne, Yliopiston apteekki Yliopiston apteekin työntekijä on tavattavissa noin klo 14.30 asti, joten aiheesta voi keskustella tarkemmin myös kahden kesken. klo 14 Mahdollisuus osallistua
Tapahtuman tiedot
klo 13 Luento: Ikääntyvän lisäravinteet
Farmaseutti Maarit Horne, Yliopiston apteekki
Yliopiston apteekin työntekijä on tavattavissa noin klo 14.30 asti, joten aiheesta voi keskustella tarkemmin myös kahden kesken.
klo 14 Mahdollisuus osallistua palvelutalon tutustumiskierrokseen
klo 15 Tuolijumppa, Laura ohjaa
Ikäihmisten Palvelutorin palveluohjaaja tavattavissa klo 13.30-15. Kaupungin palveluohjaajan kanssa voit keskustella asioistasi myös kahden kesken.
Lähitorin toiminta on tarkoitettu 60+ vuotiaille turkulaisille sekä heidän läheisilleen. Toiminta on maksutonta ja siihen osallistutaan omalla vastuulla. Muutokset ohjelmaan ovat mahdollisia.
Tervetuloa Lähitorille!
Lähitorin löydät Palvelutalo Iso-Heikistä
Revontulenkatu 4, Turku
Bussit 32 ja 42, pysäkki palvelutalon kohdalla Kanslerintiellä
Stiftelsen Eschnerska Frilasarettet tukee Lähitori-toimintaa avustuksella.
Näytä enemmän
Aika
(Torstai) 13:00 - 16:00
Tarkempi sijainti
Lähitori Iso-Heikki
Revontulenkatu 4