Lähitori Iso-Heikissä vietetään Diabetesviikkoa
17mar13:0014:30Lähitori Iso-Heikissä vietetään Diabetesviikkoa

Tapahtuman tiedot
klo 13 Yleistä ja ajankohtaista asiaa diabeteksesta Diabeteshoitaja Marjo Grönforsin luennossa ajankohtaista asiaa diabeteksesta. Lisäksi kuulet Lounais-Suomen Diabetes ry:n ja Diabetesaseman toiminnasta. Luennon jälkeen on mahdollisuus maksuttomaan verensokerin mittaukseen. Voit myös
Tapahtuman tiedot
klo 13 Yleistä ja ajankohtaista asiaa diabeteksesta
Diabeteshoitaja Marjo Grönforsin luennossa ajankohtaista asiaa diabeteksesta. Lisäksi kuulet Lounais-Suomen Diabetes ry:n ja Diabetesaseman toiminnasta.
Luennon jälkeen on mahdollisuus maksuttomaan verensokerin mittaukseen. Voit myös keskustella tarkemmin diabetekseen liittyvistä asioista diabeteshoitaja Marjo Grönforsin kanssa.
Turun kaupungin ikäihmisten palveluohjaaja Irmeli Sulonen on myös paikalla. Hänen kanssaan voit keskustella asioistasi kahden kesken.
Luennon jälkeen on myös mahdollista osallistua palvelutalon tutustumiskierrokseen.
HUOM! Toimimme aina uusimpien koronaan liittyvien toimintaohjeiden mukaan, joten toimintaan saattaa tulla muutoksia nopeallakin varoitusajalla. Mikäli sinulla on flunssanoireita, pysythän kotona.
Lähitorin toiminta on tarkoitettu 60+ vuotiaille turkulaisille sekä heidän läheisilleen. Toiminta on maksutonta ja siihen osallistutaan omalla vastuulla.
Ohjelman kellonajat ovat suuntaa-antavia, muutokset ovat mahdollisia.
Tervetuloa Lähitorille!
Lähitorin löydät Palvelutalo Iso-Heikistä
Revontulenkatu 4, Turku
Bussit 32 ja 42, pysäkki palvelutalon kohdalla Kanslerintiellä
Stiftelsen Eschnerska Frilasarettet tukee Lähitori-toimintaa avustuksella.
Näytä enemmän
Aika
(Torstai) 13:00 - 14:30
Tarkempi sijainti
Lähitori Iso-Heikki
Revontulenkatu 4