Lähitori Iso-Heikissä vietetään Terveyspäivää!
25loka13:0016:00Lähitori Iso-Heikissä vietetään Terveyspäivää!

Tapahtuman tiedot
Terveyspäivän ohjelman järjestävät yhteistyössä Lähitori, Palvelutalo Iso-Heikki ja Lounais-Suomen Diabetes ry. Klo 13-15 välillä on mahdollisuus mm. tarkistuttaa • verensokeri • verenpaine • BMI-painoindeksi (painon ja pituuden mittaaminen) Lisäksi luvassa on
Tapahtuman tiedot
Terveyspäivän ohjelman järjestävät yhteistyössä Lähitori, Palvelutalo Iso-Heikki ja Lounais-Suomen Diabetes ry.
Klo 13-15 välillä on mahdollisuus mm. tarkistuttaa
• verensokeri
• verenpaine
• BMI-painoindeksi (painon ja pituuden mittaaminen)
Lisäksi luvassa on monenlaista ohjausta ja neuvontaa terveyteen liittyen eli tule kyselemään ja keskustelemaan kanssamme aiheista tarkemmin!
klo 15 Tuolijumppa, Laura ohjaa
Ikäihmisten Palvelutorin palveluohjaaja tavattavissa klo 13.30-15. Kaupungin palveluohjaajan kanssa voit keskustella asioistasi myös kahden kesken.
Klo 14 mahdollisuus osallistua Palvelutalo Iso-Heikin tutustumiskierrokseen.
Lähitorin toiminta on tarkoitettu 60+ vuotiaille turkulaisille sekä heidän läheisilleen. Toiminta on maksutonta.
Muutokset ohjelmaan ovat mahdollisia.
Tervetuloa Lähitorille!
Lähitorin löydät Palvelutalo Iso-Heikistä
Revontulenkatu 4, Turku
Bussit 32 ja 42, pysäkki palvelutalon kohdalla Kanslerintiellä
Näytä enemmän
Aika
(Torstai) 13:00 - 16:00
Tarkempi sijainti
Lähitori Iso-Heikki
Revontulenkatu 4